Niskobudżetowe pomysły na wakacje

Z roku na rok coraz większa ilość osób rezygnuje z usług biur podróży, samodzielnie organizując wakacyjne wyjazdy. Wymaga to dużego zaangażowania i wyrzeczenia się niektórych wygód, może być jednak świetnym sposobem na budżetowe podróże. Rozwiązanie to pozwala na jednoczesne czerpanie radości z urlopu i oszczędzanie pieniędzy.

Na czym oszczędzać w czasie wakacji?

Planując urlop wyobrażamy sobie, że będzie to czas, który spędzimy bez codziennych obowiązków i zmartwień. Chcemy odpocząć, często również od skrupulatnego planowania wydatków i oszczędzania. Zazwyczaj jednak kończy się tym, że budżet przeznaczony na rozrywki zostaje wyczerpany znacznie wcześniej, niż byśmy tego chcieli. Dlatego, nawet  w czasie wakacji warto kontrolować swoje wydatki, aby uniknąć niemiłego zaskoczenia. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować ze wszystkich przyjemności. Wystarczy, że mądrze zaplanujemy cały wyjazd, wybierając komfortowe, a jednocześnie tanie rozwiązania. Pomoże to w zaoszczędzeniu naprawdę dużych kwot, które możemy przeznaczyć np. na kolejny wyjazd!

Noclegi

Mimo, że najpopularniejszą opcją jest hotel, warto korzystać z tańszych noclegów, które proponują np. hostele, czy osoby prywatne, na okres wakacyjny wynajmujący własne mieszkania lub pokoje. Jest wiele serwisów, które zrzeszają amatorów budżetowych podróży oraz osoby oferujące tanie noclegi niemal we wszystkich zakątkach świata. Regularnie przeglądając i porównując ich oferty można znaleźć naprawdę ciekawe propozycje w przystępnych cenach.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie na noclegach jest wynajęcie przyczepy kempingowej lub zaopatrzenie się w namiot. Wtedy, jedynym ponoszonym przez nas kosztem jest koszt paliwa oraz opłaty za korzystanie z pola namiotowego, które zazwyczaj są niewielkie.

Transport

W zależności od kierunku naszej wakacyjnej wyprawy, mamy do wyboru kilka opcji. W niektóre miejsca najszybciej i najwygodniej dostać się  samolotem. Wtedy warto porównywać oferty linii lotniczych i szukać promocji, które potrafią bardzo skutecznie obniżyć cenę. Należy jednak pamiętać, że większość tanich linii lotniczych w cenie biletu oferuje możliwość zabrania ze sobą jedynie bagażu podręcznego, o ściśle określonych wymiarach. Bagaż rejestrowany podlega dodatkowej, zazwyczaj dość wysokiej opłacie, dlatego przed zakupem biletu polecamy sprawdzenie warunków promocji oraz ilości zabieranych toreb podróżnych. Pomoże to uratować budżet domowy przed niechcianymi wydatkami.

Jeżeli decydujemy się na podróż samochodem, możemy poszukać współpasażerów, którzy pokryją część kosztów benzyny i opłat drogowych. W ostatnich latach powstał wiele portali i mobilnych aplikacji ułatwiających komunikację osobom po tych samych trasach.

Posiłki

Jeżeli planujemy budżetowe wakacje, powinniśmy raczej zapomnieć o stołowaniu się w ekskluzywnych, a tym samym drogich restauracjach. Na szczęście, można jeść smaczne, a przy tym tanie posiłki. Wystarczy, że wynajmiemy mieszkanie, czy pokój z dostępem do kuchni i będziemy gotować samodzielnie. Dobrym rozwiązaniem jest także korzystanie z lokalnych stołówek i jadłodajni, które odwiedzają miejscowi mieszkańcy. Możemy potraktować to jako gwarancje taniego i smacznego posiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *